Filtruj według

Cena
Dostępność

Produkty dla Gryzoni i Królików

Produkty dla gryzoni

Małe chomiki, świnki morskie czy puchate króliki to jedne z najczęściej hodowanych zwierząt domowych. Są niezwykle urocze, zachwycają miękkim futerkiem oraz dają dużo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Decydując się na gryzonia lub królika, trzeba jednak pamiętać, o tym, że są to bardzo delikatne zwierzęta i należy im zapewnić odpowiednie warunki, aby były zdrowe i energiczne. Oprócz tak podstawowych kwestii, jak klatka czy specjalna karma niezwykle ważna sprawa, o której nie można zapomnieć to pochłaniająca zapachy i wilgoć ściółka. Jest namiastką naturalnego środowiska oraz pomaga utrzymać klatkę w czystości. Funkcję ściółki pełnią np. trociny dla królików i gryzoni oraz siano, które często jest podstawowym materiałem do budowy gniazda, ale też smacznym i cennym pożywieniem.

Trociny dla gryzoni i królików

Trociny Jaro to dobrze wysuszone drewniane wiórki, które doskonale pochłaniają wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Istotne jest też to, że są całkowicie bezpieczne dla zwierząt, ponieważ nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Pozwalają utrzymać w klatce poziom odpowiedniej higieny oraz zapewniają zwierzętom komfort i wygodę. Trociny umożliwiają też zagrzebywanie się i budowę tuneli, co jest ulubioną czynnością chomików czy myszy. Zwierzęta te podobnie zachowują się w naturalnym środowisku, a miękkie trociny, w których budują norki, zapewniają im poczucie bezpieczeństwa i wygodę. Chcąc jak najlepiej zadbać o swoich pupili, należy pamiętać o regularnej wymianie trocin i systematycznym czyszczeniu klatki.

Siano dla królików i gryzoni

Dobrej jakości siano to podstawowy i niezbędny element prawidłowej diety królików i gryzoni. Może też pełnić funkcję dodatkowej ściółki oraz surowca do budowy gniazda. Siano dla gryzoni i królików firmy Jaro składa się z wysokiej jakości dobrze wysuszonych traw, które zawierają wszystkie niezbędne zwierzętom składniki odżywcze. Oprócz cennych witamin i minerałów w sianie znajduje się włókno surowe, które ma doskonały wpływ na pracę układu trawiennego i zapobiega niebezpiecznym dla zdrowia i życia zwierząt zatorom. Ponadto siano jest również bardzo przydatne w utrzymaniu prawidłowego wzrostu zębów, gdyż jego regularne przeżuwanie pozwala na ich ścieranie i ogranicza możliwość wystąpienia powodującego duże problemy przerostu. Trudno przecenić dobroczynne właściwości siana dla zdrowia królików i gryzoni, dlatego chcąc, aby zwierzęta cieszyły się dobrym samopoczuciem, należy zapewnić im stały dostęp do tego pokarmu.

Sortuj według

(Znaleziono 2 produkty.)

Loading...