Pokarm dla ryb w oczku wodnym

Dobór odpowiedniego pokarmu dla ryb w oczku wodnym jest niezwykle ważny, aby zachować czystość wody, a także utrzymać ryby w jak najlepszej kondycji. Dzięki bogatej ofercie różnorodnych gotowych produktów z łatwością można znaleźć pokarm, który będzie odpowiedni dla danego gatunku ryb. Przed zakupem warto również poznać indywidualne potrzeby żywieniowe hodowanego gatunku.


Granulki pływające dla ryb w oczkach wodnych

Pokarm dla ryb w oczku wodnym, który jest wybierany najchętniej, to pokarm suchy. Można kupić go w wygodnych opakowaniach lub wiaderkach. Dzięki takim opakowaniom utrzymuje on świeżość i jakość na długo, a także łatwo go przechowywać. Do pokarmu suchego zalicza się m.in. granulki. Granulki pływające dla ryb w oczkach wodnych zawierają w składzie wszelkie niezbędne składniki odżywcze, substancje anaboliczne oraz witaminy i mikroelementy będące źródłem energii. Granulki pływające dla ryb posiadają również błonnik, który wpływa na szybszą przemianę materii oraz wspomaga pracę układu pokarmowego. Dodatkowo tego typu pokarm jest lekkostrawny, w związku z czym zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń w wodzie.

Pałeczki pływające dla ryb

Pałeczki pływające podobnie jak granulki są bardzo często wybierane przez właścicieli oczek wodnych. To doskonały pokarm dla wszystkożernych ryb żyjących w stadach, jak np. Jaź. W swoim składzie zawierają ekstrakt zbożowy, mączkę rybną, sole mineralne, spirulinę oraz wszystkie niezbędne mikroelementy. Dodatkowo posiada wysoką zawartość protein oraz jest wysokokaloryczny. Pałeczki pływające dla ryb są również łatwo przyswajalne, dzięki czemu zapobiegają występowaniu zanieczyszczeń. Pokarm w formie lekkich pałeczek jest bardzo lekki i może długo unosić się na wodzie. Ponadto w łatwy sposób można wyłowić je po porze karmienia oraz oczyścić wodę z resztek pożywienia.

Jak często podawać pokarm rybom w oczku wodnym?

Ryby w oczku wodnym powinny być karmione niewielkimi porcjami. Warto pamiętać o tym, że woda w oczku wodnym musi osiągnąć odpowiednią temperaturę, wynoszącą przynajmniej osiem stopni Celsjusza. Przy wzroście temperatury wody w zbiorniku należy nieco zwiększyć porcje pokarmu. Zarówno granulki, jak i pałeczki pływające należy dawkować dwa do trzech razy dziennie w małych ilościach. Przed okresem zimowym warto podawać rybom w oczku wodnym pokarm o podwyższonej kaloryczności. W przypadku płytkich oczek, których głębokość nie przekracza 100 centymetrów, na czas zimy należy wyłowić z nich ryby.

Sortuj według

(Znaleziono 3 produkty.)

Loading...